Menstruační kalíšek Selena Cup vel. M růžový

Kód: BIT-1361
499 Kč 499 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
1.12.2021

Menstruační kalíšek ze silikonu vhodný pro ženy, které nerodily či rodily císařským řezem a mají středně silnou menstruaci.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Menstruační kalíšek Selena Cup vel. M růžový

Selena Cup je menstruační kalíšek navržený a vyvinutý v Rakousku. Vyrábí se v Polsku z německého lékařského silikonu, který má certifikaci FDA. Na spodní části kalíšku jsou rýhy pro snadnější vyjmutí a kalíšek je zakončený očkem. V ČR se v roce 2018 stal vítězem Dtestu.

Velikost kalíšku Selena Cup

Kalíšek Selena Cup nabízíme ve 3 různých velikostech. Velikost M je vhodná pro ženy, které nerodily či rodily císařským řezem, mají středně silnou menstruací. Případně pro ženy, které rodily vaginálně, ale jsou celkově drobnější a jejich menstruace je slabší.

  • Průměr: 42 mm
  • Délka (se zakončením): 62 mm
  • Objem: 20 ml

 

Poznámka: Námi uvedený objem se liší od informace od výrobce, je to z toho důvodu, že uvádíme objem reálný, tj. k dírkám. Pokud by se krev k dírkám naplnila, kalíšek by začal mírně protékat.

Balení obsahuje:

  • Menstruační kalíšek čirý ve velikosti M
  • Plastový box na vyvařování kalíšku
  • Bavlněný pytlíček na uschování kalíšku
  • Návod

 

Velikosti menstruačního kalíšku Selena Cup:

Správně vybraný kalíšek Selena cup byste neměla uvnitř cítit, kalíšek by měl těsnit a neměl by protékat.

Velikost S je vhodná pro ženy, kterým je méně než 30 let, nerodily či rodily císařským řezem. Je vhodná pro ženy, které jsou celkově drobnější a jejich menstruace je spíše slabší. Má průměr 39 mm a délku 58 mm (se zakončením), objem kalíšku je 14 ml.

Velikost M je vhodná pro ženy, které nerodily či rodily císařským řezem, mají středně silnou menstruací. Případně pro ženy, které rodily vaginálně, ale jsou celkově drobnější a jejich menstruace je slabší. Má průměr 42 mm a délku 62 mm (se zakončením), objem kalíšku je 20 ml.

Velikost L je vhodná pro ženy, kterým je více než 30 let, mají za sebou vaginální porod a jejich menstruace je silnější. Má průměr 45 mm a délku 67 mm (se zakončením), objem kalíšku je 25 ml.

 

Návod k použití:
Před zavedením kalíšku si důkladně umyjte ruce i kalíšek čistou vodou.
Uchopte kalíšek do ruky stopkou dolů, stlačte protilehlé stěny k sobě a složte kalíšek napůl do tvaru U.
Držte složené strany pevně u sebe palcem na jedné straně a ostatními prsty na straně druhé těsně pod okrajem.
V pohodlné poloze vestoje, vsedě na toaletě nebo v mírném podřepu uvolněte pánevní svalstvo a začněte zasouvat stále složený kalíšek do pochvy kulatou stranou složeného okraje napřed.
Pro snažší zavedení doporučujeme kalíšek navlhčit čistou vodou nebo použít lubrikační gel na vodní bázi (např. LadyLube).
Pokračujte v zasouvání, až bude stopka kalíšku zarovnaná s vaginálním otvorem a nebude vyčnívat ani nijak vadit.
Nyní kalíšek pevně drží na místě Vaše poševní svaly, jelikož díky dírkám na horním okraji kalíšku vznikl podtlak.
Pro větší jistotu především při prvních použitích doporučujeme používat intimní vložku (jednorázovou nebo látkovou), pro případ menšího protečení.

Důležité:
Po zavedení kalíšku uchopte jeho spodní vroubkovanou část a otočte jím jednou dokola. Pokud se otáčí volně, je zavedený správně, plně se otevřel a bezpečně drží na určeném místě ve směru ke kostrči.
Pokud kalíšek není možné otočit, neotevře se, nebo při dosednutí tlačí, pak není zasunut správně a je potřeba ho celý vyjmout a zavést znovu.
Pokud stopka příliš vyčnívá z pochvy a vadí, např. vsedě, zkraťte ji, ale doporučujeme ponechat stopku alespoň 0,5mm dlouhou, jelikož je praktická při vytahování kalíšku.

Čištění kalíšku:
Čištění menstruačního kalíšku je nenáročné jak časově, tak i finančně.
V průběhu menstruace ho stačí vyjmout, vylít a pořádně opláchnout čistou pitnou vodou.
Před a po celém menstruačním cyklu je dobré kalíšek několik minut vyvařit v čisté pitné vodě, případně lze použít speciální dezinfekční roztoky (např. Milton tablety).
Vyváření lze provádět jak na klasickém sporáku v hrnci s dostatkem vody (kalíšek musí být zcela ponořen), tak i v mikrovlnné troubě s použitím kelímku na sterilizaci.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: